متن تبلیغاتی پرفروش چه مزایایی دارد؟

متن تبلیغاتی پرفروش
Sending
امتیاز کاربران
5 (1 رای)

اگر می خواهید یک متن تبلیغاتی پرفروش برای محصولات و خدمات خود داشته باشید باید نکات کوچک و بسیار مهمی را در آن رعایت کنید که با مطالعه این مقاله رازهای یک متن تبلیغاتی پرفروش را برای شما فاش خواهیم کرد.

-آیا متن آنچه را که در عنوان وعده داده است عملی می کند؟
-آیا متن تبلیغاتی شما جالب است؟
-آیا خواندن متن آسان است؟
-آیا باورکردنی است؟
-آیا متن تبلیغات شما متقاعد کننده است؟
-آیا متن شما دارای لحن دوستانه ای است؟
-آیا تمامی جزییات را بیان می کند؟
-آیا متن شما مرتبط است؟
-آیا متن شما روان است؟
-آیا متن شما خواننده را ترغیب به کاری می کند؟

 

متن تبلیغاتی پرفروش

به گفته ی دیوید اگیلوی مهمترین قسمت متن تبلیغاتی شما عنوان شما است و شما تنها ۵ ثانیه زمان دارید تا توجه مشتری را به خود جلب کنید در غیر این صورت باید در تغییر عنوان متن تبلیغاتی خودتون تجدید نظر کنید

ویژگی های متن تبلیغاتی جذاب:

_ عملی کردن وعده ی عنوان:

اگر عنوان می گوید <<چگونه تبلیغات کنید و فروش خود را افزایش دهید>> متن هم باید این عمل را به ما بیاموزد در غیر اینصورت عنوان با متن هماهنگی نداشته و خواننده را فریب داده و او از این توطئه آگاه ساخته است.

_جالب بودن متن:

اگر خواننده زمان مطالعه خسته شود مطمئن باشید متن تبلیغات شما هیچ گونه انگیزه ای در مخاطب ایجاد نکرده است یک داستان تعریف کنید و ذهن خواننده را متحول کنید تا در او انگیزه ایجاد شود در غیر این صورت نمی توانید محصول یا خدمات خود را به فروش برسانید.

_ساده بودن متن:

ایا متن شما به سادگی برای مخاطب قابل درک است خواننده وظیفه ی درک متن نامفهوم و پیچیده ی شما را بر عهده ندارد پس باید متن تبلیغاتی را با کلمات ساده و قابل فهم بیان کنید.

_باورپذیر بودن متن:

کاربران اعتمادشان به تبلیغات و تبلیغ نویسان کم شده است و این وظیفه ی ما است که اعتمادشان را نسبت به خود،خدمات و محصولات خودمان جلب کنیم و بهترین راه گفتن حقیقت است.

_متقاعدکننده بودن متن شما:

متن تبلیغاتی شما نه تنها باید میزان فروش شما را بالا ببرد بلکه باید با مشتری ارتباط برقرار کند و توجه او را جلب کند و علاقه ی آنان به محصول و خدمات شما را برانگیزد و برتر بودن کالای شما را اثبات کند.

_استفاده از لحن دوستانه در متن:

مردم از متن های ساده و روشن و قابل هضم لذت می برند و اعتماد آنها به شما بیشتر می شود زمانی که متنی را می نویسیم باید با کاربر طرح دوستی بریزیم تا جذب نوشته ی ما شود در غیر این صورت برای مخاطبمان خسته کننده خواهیم شد.

_بیان جزییات کامل:

برای متقاعد کردن کاربران شما در تبلیغات خود باید از جزییات که شامل ویژگی ها، مزایا، منافع و دلایل خود برای خرید محصول هستید استفاده کنید هر چه اطلاعات بیشتری از محصول خود در خدمت کاربران قرار دهید متن شما باورپذیرتر خواهد شد.

_مرتبط بودن متن شما:

نیازی نیست در متن از خودمان و علایقمان برای کاربران صحبت کنیم زیرا برای آنها اهمیتی ندارد آنچه اهمیت دارد کالا یا خدمتی است که به علاقه دارد و نیازش را رفع می کند پس باید متن تبلیغات شما باید به موضوعی بپردازد که مورد علاقه ی کاربر است.

_روان بودن متن:

یک متن خوب ساده و روان با نکته های زیاد جریان پیدا می کند در چنین متن هایی اثری از جملات عجیب و غریب و دهان پر کن که ذهن کاربران را منحرف می کند به چشم نمی خورد.

_ترغیب کننده بودن متن شما:

آیا متن تبلیغاتی شما کاربر را به کاری ترغیب می کند؟ آیا او اقدام به تهیه بروشور یا برقرای تماس با شرکت شما می کند و سرانجام اقدام به خرید محصول شما می کند؟ اگر این چنین است شما تبلیغ تاثیرگذاری را به نگارش درآورده اید.

متن تبلیغاتی پرفروشنمونه یک متن تبلیغاتی:

  • به کودکان خود فرصت جنگیدن بدهید(خمیردندان کرست)
  • چرا یک تابیتان جهنمی دیگر را پشت سر بگذاریم؟(دستگاه های تهویه جی.ای)
  • طعم قهوه ی غنی بوداده ی جدید مارا کشف کنید(قهوه بدون کافیین بریم) 

 

حتما بخوانید  بهترین روشهای افزایش بازدید وبسایت چیست؟

 

نتیجه گیری:

اگر متن شما ساده و روان و به دور از گزاف گویی برای کاربران و مخاطب های شما باشد و از خودتان کمتر سخن بگویید و تمرکزتان را روی علایق کاربران بگذارید و با آنها رو راست باشید مطمئن باشید متن تبلیغات شما فروشتان را چندین برابر خواهد کرد.

 

Tagged under:

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.