افزایش ترافیک سایت در محیط تکنیکی و آنلاین امروز تنها راه موفقیت است از آنجا که گوگل منبع اصلی ترافیک رتبه بندی بالای نتایج جستجو بسیار مهم شده است.

شما باید وب سایت خود را به طوری آماده کنید تا کاربران تبدیل به مشتریان شما شوند اگر به دنبال رتبه بهتر در جستجو های طبیعی هستید پس باید ترافیک سایت بیشتری را از موتورهای جستجو دریافت کنید. 

اما زمانی که وب سایت شما کاهش قابل توجهی در رتبه‌بندی جستجو ها داشته باشد ترافیک ازکمتری دریافت می کنید و کسب و کار و درآمد خود را از دست می‌دهید.
دلایل زیادی در کاهش ناگهانی ترافیک سایت وجود دارد در این مطلب دلایل مشخصی را برای شما عنوان می‌کنیم که بتوانید به راحتی مشکل را رفع کنید.

۱- رتبه بندی های نامناسب را دنبال می کنید:

اگر مدت‌هاست که در زمینه کاری خود فعالیت می کنید کلمات کلیدی شما یا قدیمی شده یا اینکه دیگر مرتبط نیستند خود را جای کاربران بگذارید و کلمات کلیدی را انتخاب کنید که نیاز کاربر را رفع کند. 
بسیاری از افراد در جستجوی سالهای مختلفی هستند و هنوز قادر به یافتن پاسخ سوال خود نشده اند سعی کنید عنوان مطلب خود را بصورت سوالی انتخاب کنید که کاربران آن را جستجو می کنند.
موتورهای جستجو هوشمند تر شده اند و بجای اینکه روی کلمات کوتاه تکیه کنند به زبان طبیعی تری رسیده اند که در نتایج جستجو تاثیر زیادی دارد
کلمات کلیدی قدیمی را بررسی کنید و از کلمات عمومی تری که افراد جستجو می کنند استفاده کنید تا نتیجه بخش باشد.

 

رتبه بندی کلماتی که ترافیک سایت شمار افزایش نمی دهند

۲- ناپدید شدن لینکها:

یکی دیگر از دلایل افت رتبه ی شما از دست دادن لینکهای سایت و در نهایت اعتبار شما می باشد با استفاده از ابزارهای Majestic یا Ahrefs ، لینکهای ۹۰ روز گذشته ی خود را بررسی کنید.

اگر متوجه شدید تعداد زیادی لینک های زیادی را از دست داده اید ممکن است دلیل کاهش رتبه ی شما باشد و باید جزییات بیشتری از لینکهای از دست رفته ی خود را بررسی کنید:

  • ایا در sidewide ها لینک ساخته اید؟
  • آیا لینکهای از دست رفته مربوط به همان صفحاتی هستند که رتبه ی خود را از دست داده اید؟
  • آیا لینکهای ورودی که به صفحات ما لینک داده اند کاهش یافته است؟
  • آیا لینکهایی دارید که از صفحات قوی تر شما به صفحات ضعیف تر پیوند دهند؟
  • آیا لینک خریده اید؟ و الان لینک وجود ندارند؟

 

ناپدید شدن لینکها افت رتبه و کاهش ترافیک سایت را به همراه دارد

اگر لینکهای ورودی ما ناپدید یا شکسته شده باشند باید بررسی کنیم چرا شکسته و یا ناپدید شده اند و در نهایت آنها را حذف یا جایگزین کنیم.

باید برای هر لینک به صورت جداگانه موارد زیر بررسی شود:

  • اگر لینک ها خود به خود حذف شوند نشان از این است که پیوندها طبیعی نیستند و توسط گوگل جریمه خواهید شد.
  • بعضی مواقع لینکها درپی یک بروزرسانی یا تغییراتی در سایت شکسته می شوند که صاحب سایت می تواند آنها را بررسی و برگرداند.
  • اگر در لینکهای داخلی به لینکهای جدیدی به عنوان منبع تغییر پیدا کرده اند باید انها را به منبع جدید پیوند دهید.
  • لینکهای قدیمی را می توان با لینک های جدید جایگزین کرد.

۳- ریدایرکت های شکسته:

اگر شما وبسایت جدیدی را راه اندازی می کنید یا به سرور جدیدی منتقل می شوید با از ریدایرکت های ۳۰۱ حتما استفاده کنید مگر اینکه بصورت پیش فرض تنظیم شده باشد در صورت عدم انجام تغییر مسیرها رتبه های شما جا به جا می شود.

  • در هنگام ریدایرکت ۳۰۱ باید مطمئ