اگر شما نمی دانید رتبه الکسا چیست؟ و چه مزایا و معایبی دارد؟ و رنک الکسا بر چه اساسی به وبسایت ها رتبه می دهد در این مقاله به معرفی الکسا می پردازیم پس این مقاله را تا اخر بخوانید.

الکسا چیست؟

الکسا یک شرکت بزرگ تجاری است و درسال ۱۹۹۶ تاسیس شده و متعلق به شرکت بزرگ امازون می باشد که در زمینه ی تجزیه و تحلیل کسب و کارها فعالیت دارد و در کالیفرنیا امریکا مستقر است.
سپس انها تولبار الکسا را راه اندازی کردند که با استفاده از ان عملکرد و ورود و خروج کاربران در سایت ها را بررسی می کردند در واقع این فعالیت اصلی الکسا به شمار می امد.

چگونه رنکینگ سایت را ببینیم:

شما با استفاده از تولبار الکسا امازون می توانید رتبه جهانی و رتبه داخلی هر سایت را مشاهده کنید.

علاوه بر این شما تعداد لینک داده شده به سایت و سایتهای مشابه و سرعت سایت و اطلاعات تحلیلی را می توانید با استفاده از نوار ابزار الکسا مشاهده کنید.

 

رتبه بندی الکسا

رتبه بندی الکسا بر چه اساسی انجام می شود؟

رتبه بندی بر اساس الگوریتم های الکسا که میزان ترافیک وب سایت ها را محاسبه می کنند و بر اساس ان به سایت ها رتبه می دهد پایه ی اصلی این الگوریتم ها میزان بازدید صفحه در یک روز خاص توسط کاربران است.

در ویدئوی زیر با محیط الکسا و اطلاعاتی که به شما می دهد اشنا می شوید

 

 

 

آموزش کار با الکسا:

ثبت نام در الکسا:

شما برای استفاده از تولبار الکسا نیازی به ثبت نام در سایت الکسا ندارید تنها کافیه تولبار الکسا برای گوگل کروم را دانلود و نصب کنید

پس از نصب در مرورگر کروم این تولبار اضاف شده و با کلیک روی ان می توانید اطلاعات رتبه و تحلیلی وبسایت را بصورت مختصر مشاهده کنید و برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر باید مبلغی را برای حق اشتراک بپردازید.

همچنین alexa لیست ۵۰۰ سایت برتر جهان را در سایت خود معرفی می کند و به علاوه شما می توانید ۵۰۰ سایت برتر هر کشور را مشاهده کنید.

ثبت سایت در الکسا:

اگر به تازگی وارد فضای مجازی شده اید و وبسایتی دارید تنها کافیست افزونه الکسا را برای مرورگر خود نصب کنید پس از مدتی الکسا به سایت شما رتبه می دهد و نیازی به ثبت سایت در الکسا به صورت دسنی نیست.

مزایای رتبه الکسا:

رتبه ی الکسا این روزها به عنوان نوعی رقابت محسوب شده و بسیاری از وبسایت ها با انتشار رتبه ی الکسای خود بین کاربران اعتبار زیادی کسب می کنند.

اما واقعیت این است که رتبه ی سایت ما بر اساس رقابت بین رقبای کسب و کار ما کم یا زیاد می شود.

 • الکسا ابزاری خوبی برای بهینه سازی وبسایت شما برای موتورهای جستجو است.
 • ابزار جستجوی کلمات کلیدی که می توانید کلمات کلیدی متناسب با کسب و کار خود را پیدا و میزان رقابت پذیری ان را مشاهده کنید.
 • ابزار سایت های مشابه که سایت های مشابه زمینه کاری وبسایت شما را نمایش می دهد.
 • بررسی سئو داخلی سایت شما
 • بررسی بک لینک ها
 • جستجو و بررسی مشکلات فنی سایت شما

معایب رتبه بندی الکسا:

 • بسیاری از مردم رتبه الکسا را معتبر نمی دانند
 • ساب دامنه ها رتبه بندی نمی شوند و ترافیک دامنه اصلی محاسبه و رتبه بندی می شود

راه های بهبود رتبه الکسا:

 • دانلود و نصب تولبار الکسا و گشت و گذار در وبسایت خود
 • نوشتن مقالات در زمینه ی الکسا در سایت های دیگر و دادن لینک به سایت خود
 • بهینه سازی سایت خود برای کلمات کلیدی که الکسا به شما پیشنهاد می دهد.
 • به دوستانتان بگویید نوار ابزار را نصب و وبسایت شما را بازدید کنند
 • قرار دادن لینک خود در امضای انجمن ها مدیران سایت ها چرا که این احتمال بسیار وجود دارد که انها نوار ابزار الکسا را داشته و از سایت شما بازدید کنند.

رتبه الکسای ایران و جهان:

الکسا به هر وبسایت به صورت مجزا رتبه ای می دهد یک رتبه مربوط به کشوری که ان وبسایت در ان میزبانی و یا بر اساس زبان خود وبسایت داده می شود.

رتبه ی جهانی که بین تمام وبسایت ها وجود دارد البته این را مجدد تاکید می کنیم رتبه الکسا از بین استفاده کنندگان تولبار الکسا محاسبه می شود در تصویر زیر نمونه ای از رتبه ایران و جهان وبسایت نوپاوب را مشاهده می کنید.

رتبه الکسا,رتبه بندی الکسا

نتیجه گیری:

در نهایت همانطور در این مقاله مشاهده کردید مزایا و معایبی برای الکسا وجود دارد و با توجه به اینکه رتبه بندی الکسا بر اساس نصب تولبار و بازدید از سایت انجام میشود.

در نتیجه رتبه ی بسیاری از سایت ها در زمان خاص نادرست ومحاسبه شده است و این فرصتی برای کسانی که تبلیغات می گیرند ارزشمند است.

در اخر alexa نوعی استراتژی خوب و ارزشمند برای بسیاری از وبسایت ها شده که با کسب رتبه الکسا اعتبار کسب کنند و مشتریان هدفمند زیادی را برای کسب و کار خود جذب می کنند.

حتما بخوانید  چک لیست سئوی فنی:سئوی داخلی صفحه